Champions’ Hall

Polish National Championship 2017
October 7-8, 2017
Galakta – Kraków, Polska

Winner: Yakos – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Runner Up: Hipo – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 4: Kamil Siwak – eBala-Tik (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: Krzysztof Jurek – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 8: Wiewiór – eCaptain Phasma (AW)|First Order Stormtrooper (AW)|Guavian Enforcer (SoR)
Top 8: Duży – eFN-2199 (SoR)|Death Trooper (SoR)|Death Trooper (SoR)
Top 8: Maniek – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 8: Świrek – ePoe Dameron (2P)|Sabine (EaW)
Top 16: MJT – eAhsoka (EaW)|eRey (AW)
Top 16: Wojciech Alfawicki – eDarth Vader (AW)|Captain Phasma (2P)
Top 16: Cylon – eDarth Vader (SoR)|eCaptain Phasma (2P)
Top 16: Karol Majcher – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 16: Drumdaar – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 16: Paweł Rześnicki – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 16: Raskoks – eQui-gon Jin (AW)|eKanan (EaW)
Top 16: Kiler – eUnkar (SoR)|FN-2199 (SoR)|First Order Stormtrooper (AW)

Espania National Championship 2017
October 7-8, 2017

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion, Two Player Box, Empire at War
Winner: Miguel Villaroya – eKylo (2P)|eFN-2199 (SoR)
Runner Up: Alvaro Calvo – eKylo (2P)|eFN-2199 (SoR)
Top 4: Christian Hidalgo – eKylo (2P)|eFN-2199 (SoR)
Top 4: David Diez – ePoe (AW)|eRey (AW)
Top 8: David Nieto – eSabine (EaW)|eEzra (EaW)
Top 8: Jordi Fabre – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Ruben Blázquez – eVader (SoR)|ePhasma (2P)
Top 8: Daniel García – eVader (SoR)|ePhasma (2P)

Australian National Championship 2017
October 7-8, 2017
General Games – Victoria, Australia

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion, Two Player Box, Empire at War
Winner: Blake Moody – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Runner Up: David Leslie – eVader (SoR) (SoR)|ePhasma (2P)
Top 4: Braydon Walker – eUnkar (SoR)|eThrawn (EaW)
Top 4: Lindsay Heming – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 8: Jonathan Choi – eFN-2199 (SoR)|eKylo (2P)
Top 8: Damien Madigan – eKylo (2P)|ePhasma (2P)
Top 8: Dominic Meyer – eVader (SoR)|ePhasma (2P)
Top 8: Will Kerridge – eCad Bane (EaW)|ePhasma (2P)

Canadian National Championships 2017
September 22-23, 2017
401 Games – Toronto, Ontario

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion
Winner: Jonathan Chan – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Runner Up: Brian Herold – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: John Gobeil – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: Michael Hammond – eUnkar (SoR)|FN-2199 (SoR)|Trooper (AW)
Top 8: Paul Bansal – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Graham Schofield – eHan (AW)|eSnap (SoR)
Top 8: Franco Ferrara – ePalpatine (SoR)
Top 8: Nick Doumani – eUnkar (SoR)|FN-2199 (SoR)|Trooper
Top 16: Steve Cassell – eBaze (SoR)|eSnap (SoR)
Top 16: David Ross – eVader (SoR) (AW)|Raider (AW)
Top 16: Darrell Gonzales – eVader (SoR) (AW)|Guard (SoR)
Top 16: Maxime Guenette – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Philippe LeBlanc – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Mark Gutfriend – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 16: Andrew Mediros – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Austin Mills – ePoe (AW)|eMaz (SoR)

United Kingdom National Championships 2017
September 15-16, 2017
ACC Liverpool – Liverpool, UK

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion, Two Player Box
Winner: Danny Adlem – eKylo (2P)|eFN-2199 (SoR)
Runner Up: Simrandeep Pone – ePalpatine (SoR)
Top 4: Leighton Pointer – eVader (SoR)|ePhasma (2P)
Top 4: David Payton – eVader (AW)|Phasma (2P)
Top 8: Robert Kane – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Chris Marooth – eVader (SoR)|Guard (SoR)
Top 8: Miles Tamplin – eKylo (2P)|eFN-2199 (SoR)
Top 8: Mat Webb – eKylo (2P)|ePhasma (2P)
Top 16: Chris Drew – eVader (AW)|Phasma (2P)
Top 16: Mark Gibson – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 16: Jack Westaway – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Simon Smithson – eVader (AW)|Phasma (2P)
Top 16: Kayne Harrison – eVader (AW)|Phasma (2P)
Top 16: Lee Taylor – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: John Paul Stevens – eQuiGon (AW)|eRey (AW)
Top 16: Chooi Oh – ePoe (AW)|eMaz (SoR)

US National Championships 2017
August 31 – September 1, 2017
NOVA Open – Arlington, VA

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion
Winner: Nick Wilson – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Runner Up: Matthew Schmaltz – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: John Couture – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: Riggs Mohler – eKylo (AW)|FN-2199 (SoR)|Trooper (AW)
Top 8: Demetrius Patton – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Isaac Arnold-Berkovits – ePoe (AW)|eRey (AW)
Top 8: Christopher Kowall – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 8: Scott Landis – ePoe (AW)|eMaz (SoR)

North American Championships 2017
August 19-20, 2017
GenCon – Indianapolis, IN

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion
Winner: Joe Colon -eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Runner Up: Mike Gemme -eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 4: Brian Lindberg – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 4: Nick Obee – ePhasma (AW)|Guavian (SoR)|Trooper (AW)
Top 8: Tiny Grimes – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 8: Tom Phillipi – eKylo (AW)|FN-2199 (SoR)|Trooper (AW)
Top 8: Andrew Webber – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Bradley Billingsly – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Christopher Kowall – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Elliott Lusk – eVader (SoR)|Raider (AW)
Top 16: Anthony Bugoci – eJabba (AW)|eDooku (AW)
Top 16: Stephen Calomino – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)
Top 16: Logan Mack – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Jason Brown – eVader (SoR)|Royal (SoR)
Top 16: Connor Mack – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 16: Ira Fay – eBala (AW)|FN-2199 (SoR)|Nightsister (AW)

European Championships 2017
June 3-4, 2017
UK Games Expo – Birmingham, UK

Sets: Awakenings, Spirit of Rebellion
Winner: Dave Hancock – eUnkar (SoR)|FN-2199 (SoR)|Trooper (AW)
Runner Up: Sam Miles – eVader (AW)|Raider (AW)
Top 4: Jonathan Kipps – eBaze (SoR)|eSnap (SoR)
Top 4: Dimitris Papadogeorgopoulus – ePalpatine (SoR)
Top 8: Aat Neihot – ePhasma (AW)|Guavian|Trooper (AW)
Top 8: C\hris Hudson – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Marek Sorf – ePoe (AW)|eMaz (SoR)
Top 8: Daniel Simpson – ePoe (AW)|eMaz (SoR)

World Championship 2017
May 4-6, 2017
Fantasy Flight Game Center – Roseville, MN

Set: Awakenings
Winner: Daniel Weiser – eVader (AW)|Raider (AW)
Runner Up: Nick Obee – ePhasma (AW)|Bala (AW)|Trooper (AW)
Top 4: Dylan Gauker – eVader (AW)|Raider (AW)
Top 4: Zach Bunn – eHan (AW)|eRey (AW)
Top 8: Andrew Rothermel – eHan (AW)|eRey (AW)
Top 8: Stephen Didion – -ePhama (AW)|Bala (AW)|Trooper (AW)
Top 8: James Skeffington – eDooku (AW)|eJabba (AW)
Top 8: Ben Kiefer – ePoe (AW)|eRey (AW)
Top 16: Edward Ong – ePoe (AW)|eRey (AW)
Top 16: Joseph Bange – eDooku (AW)|eJabba (AW)
Top 16: Will Klein – Trooper (AW)|Trooper (AW)|Nightsister (AW)|Bala (AW)
Top 16: Nathan Gardner – eLeia (AW)|eAckbar (AW)
Top 16: Brian Lindberg – ePoe (AW)|eRey (AW)